Pielęgnacja podłogi kamiennej i ceramicznej

Pielęgnacja podłogi kamiennej i ceramicznej

Kamień jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych wykorzystywanych przez człowieka i jest obecnie tak samo popularny jak tysiąc lat temu. Podłogi kamienne są najczęściej zabezpieczane jeszcze przed opuszczeniem fabryki, ponieważ w przeciwnym wypadku łatwo ulegają poplamieniu. Ważne jest zatem ich właściwe czyszczenie i konserwowanie. Płytki podłogowe są niezmiernie trwałe, odporne na wodę, plamy i zużycie, jak również łatwe w pielęgnacji.

 

Czyszczenie

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas czyszczenia podłogi kamiennej lub ceramicznej:

Ochrona podłogi kamiennej i ceramicznej jest niezwykle łatwa. Dzięki regularnemu czyszczeniu usuniesz kurz i brud, zanim spowoduje on zarysowania lub zmatowienie lakieru.

Czyszcząc podłogę, zawsze ograniczaj ilość wody do minimum. W przypadku upuszczenia jedzenia lub rozlania napoju należy niezwłocznie wytrzeć podłogę, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu lub poplamieniu.

Zamiataj lub odkurzaj podłogę tak często, jak jest to konieczne. Stosuj preparat Bona do podłóg ceramicznych i laminowanych, aby osiągnąć jak najlepszy efekt, lub Bona Spray Mop do podłóg ceramicznych i laminowanych (twardych). Wystarczy spryskać i przetrzeć!

Nie stosuj do czyszczenia podłóg kamiennych i ceramicznych środków „uniwersalnych”, ponieważ mogą one zostawiać matowy osad. Do jego pozbycia się trzeba użyć dużo wody, która może uszkodzić podłogę.

Konserwacja

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas konserwacji podłogi kamiennej lub ceramicznej:

Jeśli Twoja kamienna lub ceramiczna podłoga zaczyna matowieć, możesz użyć pasty Bona do podłóg ceramicznych i laminowanych o specjalnej formule, aby odświeżyć jej połysk.

Pasta dodaje blasku Twojej zmatowiałej kamiennej lub ceramicznej podłodze oraz służy jako warstwa ochronna zapobiegająca jej zużyciu.

Jeśli w Twoim znajduje się świeżo położona podłoga w miejscu, w którym istnieje wysokie ryzyko rozlania wody, takim jak kuchnia, zastosuj pastę, aby pokryć podłogę warstwą ochronną.

Pasta może być stosowana w miarę potrzeby kilka razy w roku. Przed kolejnym użyciem zawsze należy umyć podłogę.

Partnerzy