Pielęgnacja podłogi lakierowanej

Pielęgnacja podłogi lakierowanej

Lakier do podłóg jest jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania powierzchni drewna. Lakier dostępny jest w kilku stopniach połysku, od całkowicie matowego do błyszczącego. Podłoga lakierowana jest wysoce odporna na ścieranie i działanie substancji chemicznych. Bardzo ważne jest odpowiednie czyszczenie drewnianej podłogi oraz jej konserwacja.

 

Czyszczenie 

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas czyszczenia lakierowanej podłogi drewnianej:

 

Ochrona podłóg drewnianych jest niezwykle łatwa. Dzięki regularnemu czyszczeniu usuniesz kurz i brud, zanim spowoduje on zarysowania lub zmatowienie lakieru.

Czyszcząc podłogę drewnianą, zawsze ograniczaj ilość wody do minimum. W przypadku upuszczenia jedzenia lub rozlania napoju należy niezwłocznie wytrzeć podłogę, aby zapobiec jej trwałemu uszkodzeniu lub poplamieniu.

Zamiataj lub odkurzaj swoją podłogę drewnianą tak często, jak jest to konieczne. W celu uzyskania jak najlepszego efektu stosuj łagodny środek czyszczący do podłóg drewnianych o specjalnej formule lub mop Bona Hardwood Floor Mop. Wystarczy spryskać i przetrzeć!

Nie stosuj do czyszczenia podłóg drewnianych środków „uniwersalnych”, ponieważ mogą one zostawiać matowy osad. Do jego pozbycia się trzeba użyć dużo wody, która ma niekorzystny wpływ na podłogę.

 

Konserwacja

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas konserwacji lakierowanej podłogi drewnianej:

 

Jeśli Twoja podłoga zaczyna matowieć lub występują na niej zadrapania, możesz zastosować pastę Bona Wood Floor Polish lub środek do odświeżania.

Pasta i środek do odświeżania dodają Twojej podłodze blasku i służą jako warstwa ochronna zapobiegająca jej zużyciu.

Jeśli w Twoim domu podłogi drewniane znajdują się w miejscu, w którym istnieje wysokie ryzyko rozlania wody, takim jak kuchnia czy łazienka, zastosuj pastę lub środek odświeżający, aby pokryć podłogę warstwą ochronną.

Pasta lub środek odświeżający mogą być stosowane w miarę potrzeby kilka razy w roku. Przed kolejnym użyciem zawsze należy umyć podłogę drewnianą.

Partnerzy