Pielęgnacja podłogi woskowanej

Pielęgnacja podłogi woskowanej

Zastosowanie wosku do podłóg zapobiega zużyciu oraz nadaje podłodze taki sam wygląd i ciepło, jak olej do drewna. Dzięki zastosowaniu wosku drewniana podłoga staje się bardziej odporna na działanie substancji chemicznych i zużycie niż podłoga olejowana. Dostrzeżenie i poczucie różnicy pomiędzy olejowaną a woskowaną podłogą drewnianą może być trudne. Woskowane drewno jest często miększe i odrobinę bardziej śliskie niż drewno olejowane.

 

Czyszczenie

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas czyszczenia woskowanej podłogi drewnianej:

Ochrona drewnianej podłogi jest niezwykle łatwa. Dzięki regularnemu czyszczeniu usuniesz kurz i brud, zanim spowoduje on zarysowania lub zmatowienie lakieru.

Czyszcząc drewnianą podłogę, zawsze ograniczaj ilość wody do minimum. W przypadku upuszczenia jedzenia lub rozlania napoju należy niezwłocznie wytrzeć podłogę, aby zapobiec jej trwałemu uszkodzeniu lub poplamieniu.

Zamiataj lub odkurzaj swoją drewnianą podłogę tak często, jak jest to konieczne. W celu uzyskania jak najlepszego efektu stosuj łagodny środek czyszczący Bona do podłóg drewnianych lub Bona Spray Mop. Wystarczy spryskać i przetrzeć!

Nie stosuj do czyszczenia podłóg drewnianych środków „uniwersalnych”, ponieważ mogą one zostawiać matowy osad. Do jego pozbycia się trzeba użyć dużo wody, która ma niekorzystny wpływ na podłogę.

 

Konserwacja

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas konserwacji woskowanej podłogi drewnianej:

Jeśli nie masz pewności, w jaki sposób należy konserwować woskowaną podłogę drewnianą, skontaktuj się z Certyfikowanym Parkieciarzem Bona  – jest on specjalistą, który udzieli Ci profesjonalnej porady i pomocy.

Partnerzy