Pielęgnacja podłogi olejowanej

Pielęgnacja podłogi olejowanej

Zabezpieczanie podłogi za pomocą oleju do drewna jest bardzo popularne, ponieważ zapewnia jej taki sam piękny wygląd, jak w przypadku egzotycznych gatunków drewna. Podkreślamy w ten sposób naturalny charakter i ciepło drewna. Olej do drewna nie zapewnia bezpośredniej ochrony przeciwko zużyciu, ale zapobiega wchłanianiu wody. Warto zastanowić się nad tym, w których pomieszczeniach podłogi olejowane najlepiej się sprawdzą.

Dostrzeżenie i poczucie różnicy pomiędzy olejowaną a woskowaną podłogą drewnianą może być trudne. Woskowana podłoga drewniana jest miększa i odrobinę bardziej śliska niż podłoga olejowana.

 

Czyszczenie

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas czyszczenia olejowanej podłogi drewnianej:

Ochrona olejowanej podłogi jest niezwykle łatwa. Dzięki regularnemu czyszczeniu usuniesz kurz i brud, zanim spowoduje on zarysowania lub zmatowienie powierzchni albo szybsze zużywanie się podłogi.

Czyszcząc olejowaną podłogę drewnianą, zawsze ograniczaj ilość wody do minimum. W przypadku upuszczenia jedzenia lub rozlania napoju należy niezwłocznie wytrzeć podłogę, aby zapobiec jej trwałemu uszkodzeniu lub poplamieniu.

Zamiataj lub odkurzaj swoją olejowaną podłogę tak często, jak jest to konieczne. Stosuj łagodny środek czyszczący Bona przeznaczony do podłóg olejowanych o specjalnej formule w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów. Wystarczy spryskać i przetrzeć!

Nie stosuj do czyszczenia olejowanych podłóg środków „uniwersalnych”, ponieważ mogą one zostawiać matowy osad, przez co będzie trzeba użyć zbyt dużo wody, która ma niekorzystny wpływ na olejowaną podłogę..

Konserwacja

Rzeczy, o których należy pamiętać podczas konserwacji olejowanej podłogi drewnianej:

Do konserwacji i ochrony olejowanych podłóg stosuj specjalny produkt na bazie oleju, na przykład preparat Bona do odświeżania podłóg olejowanych, aby zachować wspaniały wygląd podłogi.

Jeśli w Twoim domu podłogi drewniane znajdują się w miejscu, w którym istnieje wysokie ryzyko rozlania wody, takim jak kuchnia czy łazienka, zastosuj nasz środek do odświeżania podłóg olejowanych, aby pokryć podłogę warstwą ochronną oraz wydłużyć jej żywotność.

Środek odświeżający do podłóg olejowanych może być stosowany w miarę potrzeby kilka razy w roku. Przed kolejnym użyciem zawsze należy umyć podłogę drewnianą.

Partnerzy