Wyślij email

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.
Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.Świat podłóg margo to:


• parkiety
• deski
• panele drewniane
• panele laminowane
lakiery do parkietu
• kleje do parkietu
• środki do czyszczenia i pielęgnacji podłógKonserwacja pielęgnacja czyszczenie podłogi - Barlinek
Czystość podłogi utrzymujemy przez zamiatanie, odkurzanie oraz okresowe przecieranie wilgotną, ale nie mokrą szmatką. Do bieżącej pielęgnacji zalecamy środki z serii PROTEKTOR.

* Wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w trakcie i po ułożeniu podłogi powinna kształtować się na poziomie 45-60%, a temperatura na poziomie 18-24oC. W okresie grzewczym zaleca się używanie nawilżacza, aby wilgotność w pomieszczeniu nie spadała poniżej 45%.
   
* Największymi wrogami drewnianych podłóg są woda i piasek. Czystość podłogi utrzymujemy poprzez zamiatanie, odkurzanie oraz okresowe przecieranie wilgotną, ale nie mokrą, szmatką. Podłogi nie można myć wodą, z tego względu zabronione jest używanie mopów.

* Do bieżącej pielęgnacji zalecamy używanie środków z Barkiet Systemu, zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu.

* Dla ochrony drewnianej podłogi przed niszczącym działaniem piasku i wody, a w zimie również soli, należy ułożyć maty ochronne przy wejściu do domu lub mieszkania.

* Cokoły, nogi oraz inne miejsca nacisku mebli na podłogę podklejamy filcem; niedopuszczalne jest mocowanie ich przy pomocy gwoździ. Należy unikać chodzenia po podłodze w butach na szpilce.

* Układanie deski barlineckiej w pomieszczeniach mokrych (saunach, łazienkach, natryskach itp.) jest niewskazane.

Regeneracja powierzchni lakierowanej

Lakierowanie lekko zużytych powierzchni deski można przeprowadzić tylko w przypadku braku wyraźnych przetarć lakieru naniesionego fabrycznie. Przed ponownym lakierowaniem należy dokonać próby na fragmencie deski pozostałym po montażu.

Kolejno:

1. odtłuszczamy podłogę, z całej powierzchni starannie usuwamy wszelkie stosowane środki pielęgnacyjne,
2. drobnoziarnistym papierem ściernym (granulacja 180-250) zmatowiamy starannie całą powierzchnię, szlifując zawsze wzdłuż deski, w celu poprawy przyczepności pomiędzy starą a nową warstwą lakieru. Nieprzestrzeganie tego zalecenia może być przyczyną występowania widocznych rys. Następnie odkurzamy powierzchnię przeszlifowanej podłogi: przed naniesieniem nowej warstwy robimy próbę przyczepności na kawałku podłogi w miejscu mało widocznym,
3. przystępujemy do lakierowania - nową powłokę nanosimy zgodnie z zaleceniami na etykiecie lakieru.

Po latach użytkowania deski barlineckiej, powierzchnię dekoracyjną można poddać szlifowaniu. Zaleca się uzywanie szlifierek tarczowych, płaszczyznowych, takich którymi można w sposób kontrolowany zeszlifować z powierzchni desek jedynie lakier uszkodzony. Sposób nanoszenia lakieru jest analogiczny do opisanego wyżej.

Do wylakierowań renowacyjnych i regeneracyjnych deski barlineckiej zalecamy stosowanie lakierów poliuretanowych, zgodnie z instrukcją producenta lakieru, po uprzednim dokonaniu próby lakierowania.
Usuwanie plam z podłóg lakierowanych

W trakcie użytkowania zdarzaja się oczywiście przypadkowe zabrudzenia podłogi.
Powstałe plamy możemy łatwo usunąć, stosując różnego rodzaju zmywacze:Usuwanie plam z powierzchni olejowanych

Uporczywe plamy usuwa się Intensywnym zmywaczem z serii PROTEKTOR NATURA - należy rozlać go na plamy i pozostawić na pewien czas, a następnie przetrzeć miękką szmatką. Jeśli trzeba - powtórzyć czynność. W przypadku tzw. plam kwaśnych i podobnych należy wstępnie lekko przetrzeć podłogę drobnoziarnistym papierem ściernym. Przeszlifowane miejsca ponownie pokryć olejem do napraw.

źródło: www.barlinek.com.pl
Świat Podłóg - Margo


ul Ostrobramska 126 lok. U13
04-026 Warszawa


           


Strona główna | Oferta | Sklep Internetowy | Pomoc | Kontakt